آموزش خالی کردن آب داخل اپل واچ

آموزش خالی کردن آب داخل اپل واچ

ساعتهای اپل ساعتهای هوشمندی هستند که شرکت اپل آن را در شهریور ۱۳۹۳ همراه با آیفون ۶ وآیفون ۶ پلاس رونمایی کرد. اپل در این ساعت به‌ طور پیش‌فرض ۲ اپ در زمینه سلامت به نام‌های Workout و Fitness را ارائه نموده‌است.

از دیگر قابلیت‌های آن می‌توان به نمایش ضربان قلب، ضدآب بودن و پشتیبانی از سیری اشاره کرد. همچنین می‌توان برای بهره‌گیری از برخی نرم‌افزارها همچون اپل مپز نیز ساعت اپل را با آیفون همگام‌سازی کرد. این ساعت نخستین محصول جدیدی است که از زمان عرضه آی پد و بعد از مرگ استیو جابز، مدیرعامل سابق این شرکت معرفی می‌شود.البته در سال ٢٠١٧ اپل واچی جداگانه منتشر شد که قابلیت نصب سیم کارت داردو می‌تواند مصتقل از آیفون تماس بگیرد و RAM آن به ٨گیگ افزایش یافته است. با وبلاگ هزاره سوم همراه باشید .

ویژگی قفل آب باعث میشود تمامی دکمه‌های عملیاتی فیزیکی و صفحه‌نمایش قفل ‌شود تا با برخوردهای تصادفی آن‌ها با جریان آب، فرمان‌های ناخواسته و اتفاقی صادر نشود. به همین بهانه، ما طریقه ساده فعال کردن قفل آب را که در اپل واچ‌های سری 2 تا اپل واچ 6 وجود دارد را به صورت قدم‌به‌قدم به شما آموزش خواهیم داد .

چگونه قفل آب اپل واچ فعال کنیم؟

مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

دقت کنید که اپل واچ روبه روی شما باشد، منو را به پایین به بالا سوایپ کنید و وارد مرکز کنترل شوید.

زمانی که آن را فعال کنید، آیکونی شبیه قطره آب در بالای نوار اعلان ساعت شما ظاهر خواهد شد به بیانگر فعال بودن قفل آب است.

از این لحظه به بعد ساعت شما در حالت، قفل آب است و همه ورودی‌های دستگاه تا زمانی که این قفل غیرفعال نشود، بسته خواهند ماند.

خوب به خاطر بسپارید که ضدآب بودن اپل واچ به معنای این نیست که آبی داخلش نخواهد ماند. بلندگو و میکروفن جاهایی هستند که ممکن است آب باقی بماند.

چگونه قفل آب اپل واچ فعال کنیم؟

ابتدا چنانچه آب کثیف بوده و یا مانند استخر ناخالصی دارد، با آب ولرم آن را بشویید.

در دومین مرحله با یک حوله یا پارچه بدون پرز اپل واچ را خشکش کنید.

ساعت را به هیچ عنوان تکان های شدید ندهید.

اگر حس کردین که روی بلندگو و میکروفن آب مانده، برای تخلیه آب اپل واچ اقدامات بعدی را انجام دهید و هرگز سعی نکنید با شیء دیگری آب را خارج کنید چرا که با این کار ممکن است به بلندگو یا میکروفن اپل واچ آسیب برسانید.

قفل آب اپل واچ (Water Lock) را که در مرحله قبل آموزش دادیم فعال کنید.

غلطک کنار اپل واچ را بچرخانید تا صداهایی را از بلندگو بشنوید (در واقع همین صداها هست که آب را تخلیه می کنند)

این کار را تا جایی ادامه دهید که مطمعمن شوید دیگرآبی داخل ساعت نمانده است.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *