آموزش راه اندازی اولیه مک بوک

حتما میدانید که بعد از خرید مک بوک های اپل باید تنظیمات اولیه را جهت راه اندازی انجام دهید تا بتوانید از مک بوک خود به خوبی استفاده کنید با مجله هزاره سوم همراه باشید .

چطور مک بوک را آماده استفاده کنیم

برای اینکار ابتدا با نگه داشتن دکمه پاور در سمت راست کیبورد مک بوک را روشن کنید . بعد از روشن شدن صفحه سیستم از شما میخواهد که زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید . زبان انگلیسی را انتخاب کرده و ادامه بدهید . زبان فارسی برای سیستم عامل مک بوک وجود ندارد و صرفا میتوانید از کیبورد فارسی استفاده نمایید

در مرحله بعد از لیست کشورها کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید

حال باید زبان کیبورد دستگاه را انتخاب کنید . به طور پیش فرض روی انگلیسی است با زدن تیک show all میتوانید زبان دیگری را انتخاب کنید بعد از آن continue را بزنید .

در قسمت بعد سیستم شبکه wifi را شناسایی میکند . ابتدا نام wifi خود را پیدا کنید و سپس رمز عبور وایفای خود را وارد کرده تا سیستم به اینترنت شما متصل شود . در اخر روی Continue کلیک کرده تا به مرحله بعد بروید .

در این مرحله سیستم از شما میخواد که اگر قبلا از سیستم عامل مک استفاده می کردید و یا بکاپی در Time Machine یا ویندوز دارید آن را بازخوانی کنید اگر بار اول است که از سیستم عامل مک استفاده میکنید روی Don’t transfer any information nowو در آخر روی Continue کلیک کنید.

مرحله بعدی سیسان از شما میخواهد که اپل آی دی خود را وارد کنید . اگر قبلا از آیفون و اپ استور استفاده میکردید و اپلیکیشن ها را به راحتی نصب میکردید این یعنی شما از قبل دارای اپل آی دی هستید . دقت داشته باشید که بدون اپل ای دی استفاده از مک بوک امکان پذیر نخواهد بود و به بخش های اصلی لپ تاپ خود دسترسی نخواهید داشت . اگر اپل آی دی از قبل دارید آن را در قسمت مورد نظر وارد کنید و در ادامه Continue را بزنید و اگر اپل آی دی ندارید توسط مقاله آموزش ساخت اپل آی دی یک اپل ای دی بسازید .

اگر اپل ای دی خود را فراموش کردید از گزینه  Forgot Apple ID or password آن را به واسطه ایمیل خود بازیابی کنید وبرای دسترسی کامل به آیکلاد روی گزینه Use a separate Apple ID for iCloud and iTunes بزنید و در آخر روی Continue کلیک کنید .

در مرحله بعد Find My Mac را فعال کنید این گزینه به شما کمک میکند که بعد از دزدیده شدن مک بوکتان و یا گم کردن آن ، بتوانید آن را رهگیری کنید و یا ازراه دور به حساب خود دسترسی پیدا کنید . با زدن گزینه Agree قوانین اپل و استفاده از مک بوک را بپذیرید تا وارد مرحله بعدی شوید .

در مرحله بعد باید یک حساب کاربری برای مک بوک خود بسازید . اگر در مراحل قبلی با اپل آی دی خود ورود کرده اید سیستم مشخصات آن را به عنوان حساب کاربری انتخاب میکند . همچنین میتوانید با برداشتن تیک گزینه حساب آیکلاد یک نام کاربری جدید تعریف کنید . حالا باید یک عکس برای کاور حساب کاربری خود انتخاب کنید .

در مراحل بعدی گزینه iCloud Keychain از شما میخواهد که رمز ها و اطلاعات حساب را در یکجا ذخیره کندتا در موارد بعدی بدون معطلی عبور کنید ولی این گزینه به دلیل تحریم ها در ایران فعال نیست پس از آن صرف نظر نمایید .

بعد از وارد کردن همه این اطلاعات به سیستم دسکتاپ خود وصل میشوید و میتوانید از آن استفاده کنید و لذت ببرید.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *