آموزش ساخت اپل آی دی رایگان

آموزش ساخت اپل آی دی رایگان

اپل آی دی مجوز عبوراستفاده و امکان دسترسی به خدمات نرم افزاری آیفون است و بدون اپل آی دی نمیتوانید برنامه ها و یا بازی های جدیدی نصب کنید همچنان امکان به روزرسانی و استفاده از خیلی از اپ های اصلی و یا اپ استور را نخواهید داشت . برای ساخت اپل آی دی رایگان با وبلاگ هزاره سوم همراه باشید.

پیش نیازهای ساخت اپل آی دی

برای ساخت آن باید یک آدرس و شماره تلفن در کشوری که اپل از پشتیبانی میکند داشته باشید و به دلیل تحریم کشورما از سوی اپل باید راهکارهای دیگری را پیش گرفت .

قبل از هرچیز پیشنهاد میکنیم حتما با V.P.N و یا با تغییر ip خود مراحل بعدی را دنبال کنید تا نتیجه قطعی بدون مشکل حاصل شود .

در مرحله اول به سایت fakeaddressgenerator رفته و روی دکمه Random Address کلیک کنید. حالا بدون بستن این صفحه ، V.P.N خود را خاموش کرده و سپس مراحل زیر را طی کنید.

1 : شماره تلفن

کاربران ایرانی برای ساخت اپل آیدی چه راه‌حل‌هایی پیش‌رو دارند؟

سه راه حل موجود عبارت‌اند از:

بهترین و مطمعن ترین راه موجود استفاده از شماره واقعی به واسطه فردی آشنا در خارج از کشور

ساخت شماره‌ی مجازی و استفاده از سرویس‌های رایگان یا پولی در این زمینه: روش ایدئال برای کاربران ایرانی که البته با هزینه همراه است

استفاده از سرویس‌های دریافت پیامک:‌ ارزان‌ترین، ساده‌ترین و البته غیراصولی‌ترین روش موجود

استفاده از شماره تلفن واقعی

بخش شماره موبایل تنها به یک دلیل به مراحل ساخت اپل‌ آیدی افزوده شده است؛ افزایش ایمنی اکانت و اطلاعات کاربران. به همین دلیل ایدئال‌ترین راه‌حل موجود استفاده از شماره‌ تلفن واقعی است که همواره دردسترس خواهد بود. اما این راه‌حل برای عموم کاربران ایرانی دردسترس نیست. به‌همین دلیل استفاده از شماره‌های مجازی بهترین گزینه‌ی دردسترس خواهد بود که در ادامه به تشریح آن می‌پردازیم.

ساخت شماره مجازی برای افراد داخل ایران

بهترین و امن‌ترین راه حل موجود دردسترس برای کاربران ایرانی برای ساخت اپل ایدی ساخت شماره تلفن مجازی است. این روش کاملا قانونی است و سرویس‌های متعددی درحال‌حاضر اقدام به ارائه‌ی شماره‌ی تلفن مجازی برای کاربرد‌های شخصی و سازمانی در سطح جهان می‌کنند؛ اما متاسفانه عموم این سرویس‌ها پولی هستند و در قبال هزینه‌ای اولیه یا ماهیانه، شماره تلفن مدنظر کاربران با کد کشورهای مختلف را عرضه می‌کنند.

تنها سرویس رایگان موجود گوگل ویس (Google Voice) است که تنها به ارایه‌ی شماره‌ی مجازی مخصوص ایالات متحده می‌پردازد. همان‌طور که اشاره شد این سرویس رایگان است اما برای ثبت‌نام در آن نیاز به شماره‌ی تلفن نیاز خواهید داشت که این موضوع خود مشکلات زیادی برای استفاده‌ی آن توسط کاربران ایرانی ایجاد می‌کند. درحال‌حاضر راهکاری قطعی و ساده برای ثبت‌نام و استفاده از سرویس گوگل وویس موجود نیست .

بااین‌حال بعضی از سایت‌های ایرانی نیز به فروش شماره‌ تلفن مجازی گوگل یا سایر سرویس‌های می‌پردازند که می‌توانید با خرید از آن‌ها مشکل ثبت‌نام اپل آیدی یا سایر موارد نیازمند به شماره تلفن را حل کنید.

2 : سرویس‌های رایگان دریافت پیامک

سایت‌هایی وجود دارند که امکان دریافت و مشاهده‌ عمومی پیامک را بدون هیچ‌گونه نام نویسی دراختیار کاربران قرار می‌دهند. سایت‌های زیر نمونه‌هایی از این سرویس‌های دریافت پیامک آنلاین هستند.

10 سایت رایگان ساخت شماره مجازی :

برای شروع ابتدا به یکی از وب‌سایت‌های زیر مراجعه کنید. سپس یکی از شماره‌های تلفن ایالات متحده را انتخاب کرده و در مراحل ثبت‌نام اپل آیدی وارد کنید.

در ادامه با مراجعه به بخش اینباکس همان شماره تلفن خاص، پیام کد اپل را مشاهده خواهید کرد و می‌توانید کد ارسالی را در سایت اپل وارد کنید.

ساخت اپل آی دی

امکان ساخت اپل آیدی در ماه‌های اخیر و پس از تغییرات ایجاد شده در ساختار اپل، سهولت بسیار بیشتری یافته است و نیازی به استفاده از نرم‌افزار آیتونزاپل نیست و می‌توانید با استفاده‌ از صفحه‌ی اپل آیدی به‌ راحتی و حتی با استفاده از تلفن همراه خود اقدام به ساخت اپل آیدی کرد. یادتان باشد  برای ساخت اپل آیدی در سایت شرکت اپل، نیازی به نرم‌افزار تغییر IP یا V.P.N نیست، در صورت وجود آن را غیرفعال کنید.

مرحله اول:

وارد سایت اپل شوید و روی گزینه‌ی کیف یا سبد خرید در سمت راست بالا کلیک کنید. حالا روی اکانت کلیک کرده و در صفحه باز شده یک اپل آی دی جدید را بسازید .

در مرحله بعد اطلاعات خودتان را طبق آموزش زیر وارد کنید :

۱- نام و نام‌ خانوادگی، کشور (ایالات متحده آمریکا باشد) و تاریخ تولد خود را وارد کنید.

۲- آدرس ایمیلی که می‌خواهید از آن به‌عنوان اپل آیدی استفاده کنید و پسورد.

هر آدرس ایمیلی قابلیت استفاده به‌عنوان شناسه‌ی اپل آیدی شما را دارد.

فقط یادتان باشد باید به ایمیل خود دسترسی داشته باشید و از وارد کردن آدرس جعلی یا نمونه‌ای که پسورد آن را فراموش کردید خودداری کنید. آدرس ایمیل شما همان شناسه‌ی اپل‌ آیدی خواهد بود. در ادامه باید رمز عبور خود را وارد کنید. رمز عبور باید از ترکیب حداقل ۸ حرف بزرگ، کوچک و عدد تشکیل شده باشد. در نظر داشته باشید در صورت نداشتن ایمیل، باید حتما پیش از ساخت اپل اقدام به ساخت اکانت ایمیل در یکی از سرویس‌های (پیشنهاد زومیت جیمیل و اوت‌‌لوک است) کنید. 

۳- شماره تلفن خود را وارد کنید.

۴- در صورت فعال بودن این گزینه‌ها، ایمیل‌های تبلیغاتی اپل به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پیشنهاد ما غیرفعال کردن هر سه گزینه است.

۵- متن نمایش درآمده را در کادر وارد کنید و برای ادامه گزینه Continue را انتخاب کنید.

مرحله بعد :

در این مرحله اپل دو کد ۶ رقمی را برای اطمینان از دسترسی کاربران به آدرس ایمیل و شماره تلفن ارسال می‌کند که با رفتن به آدرس ایمیل و اینباکس شماره تلفن خود، باید کد مربوطه را در دو مرحله (مرحله‌ی اول کد ایمیل و مرحله‌ی دوم کد SMS) وارد کنید.

در این مرحله شما اطلاعات کلی اپل آیدی خود را مشاهده می‌کنید. در این صفحه باید در بخش Payment & Shipping حتما گزینه‌ی Edit را انتخاب کنید.

در این مرحله باید اطلاعات پرداخت و آدرسخود را وارد کنید.

۱- در مرحله‌ی اول دقت کنید کشور United States America انتخاب شده باشد.

۲- در ادامه گزینه‌ی None را از لیست نحوه‌ی پرداخت انتخاب کنید.

۳- در قدم بعدی ابتدا نام و فامیلی خود را وارد کنید. در ادامه برای وارد کردن آدرس خود، باتوجه‌به انتخاب کردن کشور ایالات متحده در مرحله‌ی سوم، باید آدرسی در این کشور را وارد کنید. برای این کار به سایت fakeaddressgenerator مراجعه کنید تا اطلاعاتی تصادفی برای وارد کردن دراختیار شما قرار گیرد. بخش apt, suite, bldg را خالی بگذارید. همچنین می‌توانید از آدرس‌های پایین برای وارد کردن در بخش لازمه بهره ببرید.

در نظر داشته باشید برای استفاده از این سرویس باید از نرم‌افزار‌ تغییر IP استفاده کنید و پس از دریافت اطلاعات مدنظر خود، نرم‌افزار تغییر IP یا V.P.N را برای ادامه‌ی روند ساخت اپل آیدی خاموش کنید. سرویس مذکور علاوه بر ارائه‌ی اطلاعاتی نادرست از نام شخص، نام خانوادگی و محل اقامت، اطلاعاتی تصادفی از شرایط جسمی، وضعیت اشتغال، حساب بانکی و اطلاعات شخصی نیز ارائه‌ می‌دهد. تنها از آدرس سکونت این سرویس استفاده کنید و به هیچ وجه اطلاعات دیگر آن مخصوصا حساب بانکی را برای ثبت‌ نام اپل آیدی به کار نبرید.

اگربه سرویس های قبل دسترسی پیدا نکردید میتوانید به سرویس fakeaddressgenerator، از آدرس‌های زیر می‌‌توانید استفاده کنید.

آدرس اول:

  • Street: 1 Infinite loop
  • City: CUPERTINO
  • Province: CA
  • Zipcode: 95014-2083
  • Tel: 031 1298567

آدرس 2

  • Street: 9592, Harding Avenue, Surfside
  • City: Miami
  • Province: FL
  • Zipcode: 33154
  • Tel: 305-8611077

۴- سپس گزینه‌ی copy billing address را انتخاب کنید تا تمام اطلاعات وارد شده در بخش بالا، در قسمت پایینی (Shipping Address) نیز تکرار شود. 

۵- اطلاعات بخش پایین را به‌صورت سطحی بررسی کنید.

۶- حالا گزینه Save در بالای صفحه را انتخاب کنید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید اطلاعات به‌نمایش درآمده در بخش Payment & Shipping تغییر خواهد کرد.

تبریک میگوییم اپل آی دی شما ساخته شد فقط یادتان باشد که از اطلاعات موجود خود حتما پشتیبان تهیه کنید و اطلاعاتی که در آخر وارد کردید را یکجا یادداشت کنید .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *